Yazarlarımız
22 Ağustos 2017 ( 158 izlenme )
Reklamlar

SİNAN GÜRBÜZ - EVET BİZ DERTLİYİZ

SelamûnAleyküm önce Allah'ın selamı. Rabbim geleceğimiz için attığımız bu adımlarda bizlere yardımcı olur inşaAllah, geleceğe adım atıp İslam davası için koşuşturanlardan olmamız dileğiyle. Öncelikle sitemizde böyle acizane ve naçizane cümlelerimizi paylaşan abilerimizden ve destek olan kardeşlerimizden Rabbim razı olsun hayırlara vesile olmasını diliyorum inşaAllah :).


Vaktimizin geleceğimizdeki yerini her bireyin ayrıntısına kadar bilmesini şiddetle tavsiye ediyorum. Vaktimizin değerini vakit geçtikten sonra, ihtiyarladıktan sonra anlarsak o zaman "Dizlerimizi dövme, Vay halimize!" deme vaktimiz gelmiş demektir. Nasihatin de değerini bilmeden bu sonu olan dünyadan göçmenizi istemiyorum şahsen. Geleceğin biz gençlerin elinde olduğunu unutmamakta da fayda var! He bu arada öyle ilgili kurum ve kuruluşların deyimine göre "18 - 25 yaş genç sınıfıdır" diye bir kaide yok! Önemli olan ruhlarımızın dipdiri dinç ve genç kalabilmesi, Allah için cihad edebilmesidir. Hayatın bizlere verdiği zorluklar olabilir, imtihanların en âlâsını yaşıyor olabiliriz, kesinlikle isyan içinde olmayalım eğerki isyan edersek helak olanlardan oluruz. (maazAllah!) Biz bu dünyaya imtihan ve sınav için geldiğimizi ne ara unuttuk? Tabiki de bu hayatın bazı dönemlerini yaşayacağız, düşeceğiz, kalkacağız ve düşüp kalktıktan sonra ayakta olabilmek, her darbeye karşı diri kalabilmektir asıl mesele.

Türkiye'mizin gündemi bir dünyaya bedel dertli gündemlerle geçiyor. Evet biz dertliyiz, derdimiz ümmet! Dertli olmazsak, davamız olmaz. Dertli olmazsak değerimiz olmaz. Dertli olmazsak hiçbir sonuca varamayız. Davamız olmazsa da, değerimiz olmazsa da, sonucumuz ve hedefimiz olmazsa da bu hayatın ve dertlerin bir anlamı olmaz. O yüzden kimse kendi kabuğuna çekilip de limonatasını, çayını, çorbasını alıp tek başına oturmasın! Alsın gelsin limonatasını, çayını, çorbasını birlik olalım aynı masada toplanalım yarın ne yapacağız ülkemizin hâli ne olacak diye dertlerimize çâre arayalım. (Tabi at pazarı, concon kafeleri ve meydanları gibi mekanlarda oturup da goy goy yapanlardan da olmayalım, her birimiz hepimizden istifade edelim.) Sonuç da bu vatanın bizden başka yoldaşı yok, bizden başka dertlisi yok. Bu vatanın bizden başka sahibi de yok. 

Sonuçta bizler siyonizme, emperyalizme karşı düne kadar elimiz kolumuz bağlı durur iken, onların bir dediklerini iki etmez iken, günümüz Türkiye'sinde eli cebinde Avrupa'ya racon kesen yeri geldiğinde dünyaya hesap verdirten nerede ne yapacağını çok iyi bilen bir devlet adamına sahip millet olduk Elhamdülillah! Bu kelamları buraya yazarken hiçbir amaç gütmeden, kimseye körü körüne bağlı olmadan yazıyorum. Artık dün ki biz yok bunu kabullenmeliyiz, 100 seneden evvelki biz var! Artık dün ki koalisyon yapan her gün ekonomisi yerle bir olan kendi halkına somun ekmek yedirip kendisi de ceylan koltuklu rakılı içkili masalarında oturan, hastane sıraları bekleten devlet yok, artık dün ki batıya bağlılık yok. Ben bu cümleleri söylerken kimimizin göğsü kabarırken, kimisinin de gözleri yerinden fırlayacak gibi belki de beynine kan fışkıracak gibi oluyordur. Bu beynine kan fışkıranlara, gözleri fırlayanlara demem o ki; daha durun hoplayıp zıplayıp delirmeyin bunlar başlangıç bile değil ki hemen niye zırlıyorsunuz, sizler bizim Osmanlı torunları olduğumuzu unutturmaya çalışmıştınız değil mi? Tarih derslerinde bizlere yalancı kahramanlar üretip, çizgi filmlerde de Amerika'yı kahraman gibi gösterip korkutmaya çalıştınız değil mi? Yok öyle bir dünya, sizin üretmeye yönetmeye çalıştığınız dünya yok artık. Geliyoruz, hemde öyle bir geliyoruz ki; kiminizi tahtında titretmeye kiminizi de kinlerinde boğmaya geliyoruz. Bizler Allah'ın askerleri, Hz. Muhammed (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)'in ümmeti, adını duyduğunuzda titrediğiniz Osmanlı'nın torunlarıyız. Bekleyin ve sabredin geliyoruz! Halid bin Velid (radıyallahu anh)'in ordusu misali "Sizin yaşamayı sevdiğiniz kadar, biz ölmeyi seviyoruz!" diyen bir ordu geliyor biiznillah. Sizler şeytanın emirlerine emanetsiniz, bizler de tek ve eşi benzeri olmayan Rabb'e emanetiz SelamûnAleyküm.

Sinan Gürbüz (Sinan El Qassam)

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SİNAN GÜRBÜZ - EVET BİZ DERTLİYİZ Abdülkadir Selvi - Erdoğan’dan yeni kriterler ve seçim takvimi Nagehan Alçı - Büyükada'da ne oldu? FAHRİ KOPAR - Makul olmak yada narsizmin labirentlerinde kaybolmak...